אילו בעלי מקצוע אתם צריכים כשאתם בונים אתר?

אילו בעלי מקצוע אתם צריכים כשאתם בונים אתר?

החלטתם שאתם רוצים לבנות אתר חדש בפעם הראשונה או לשדרג אתר קיים? נהדר!

שניגשים להקמה של אתר חדש לעסק, בין אם זה שדרוג לאתר קיים ובין אם זה אתר חדש לעסק חדש, זה יכול להיראות כמשימה לא פשוטה ואולי קצת מרתיעה.

אולי לא ברור לכם מה אתם צריכים להכין? ואילו בעלי מקצוע אתם צריכים כדי שהאתר החדש שלכם יתכונן, יעוצב וייבנה בצורה טובה שתשרת אתכם ואת העסק שלכם.

הקמת אתר דומה מאוד לבניית בית. היא דורשת הרבה תכנון והכנה ודורשת צוות/בעלי כישורים מרובים ומיומנים כדי לבנות אותו. כשעושים את זה נכון, התוצאה היא אתר שמדבר אל הקהל שלכם, מעוצב היטב ובנוי כדי להחזיק מעמד לטווח ארוך.

אז אם הנושא מעניין אותכם, אז הפוסט הבא בדיוק בשבילכם:

מאפיין אתרים

תפקידו של המאפיין הוא לחקור את העסק שלכם לעומקו, להכיר אתכם, את השירותים שלכם, המתחרים שלכם וצרכי הלקוחות שלכם, ללמוד את הצרכים העסקיים ומטרות שלכם, וליצור את תוכנית העבודה האידיאלית לאתר שלכם, על מנת שזו תשיג את מטרותיכם.

מעצב האתר

תפקידו של מעצב האתרים מתמקד בעיקר במראה והפריסה של האתר. המעצב ייצור מסגרות (wireframes) ומודלים כדי להראות איך האתר שלכם ייראה. הוא גם אחראי על יצירת חווית המשתמש, השפה הגרפית והאלמנטים העיצוביים וכמובן על בחירת התמונות / אייקונים / אילוסטרציות שיופיעו באתר. הערך של המעצב הוא ברור.

הקופירייטר

הקופירייטר ממלא את דפי האתר בתוכן מרתק ורלוונטי למבקרים. כאשר זה נעשה בצורה טובה, תוכן הוא אחד המרכיבים החיוניים ביותר באתר שלכם והוא ימלא תפקיד מרכזי במשיכת אנשים דרך האתר והנעתם לפעולה. הקופירייטר צריך להיות חמוש בהנחיות של המותג שלכם כדי להבטיח שהתוכן נכתב ב'קול' הנכון.

כדי להפיק את המרב מתפקיד זה: ודאו שהקופירייטר יודע מי הם ה"פרסונות" העיקריות שהולכות להשתמש באתר שלכם(קהל היעד שלכם), כך שהתוכן ייכתב וידבר אליהם ועליהם.

המפתח

המפתח הוא זה שלוקח את כל החומרים משאר בעלי המקצוע האחרים והופך אותו לאתר אינטרנט פונקציונלי לחלוטין. המפתח ימליץ על מערכת ניהול תוכן(CMS) לאתר וישלים את כל הקידוד הדרוש. לפני העלייה לאוויר, המפתח גם יבדוק את האתר כדי לוודא שהכל עובד כפי שהוא אמור(לדוגמה, מהירות, נייד, דפדפנים) ויבצע את התיקונים הדרושים עד שהוא יהיה מוכן לצאת לדרך.

חשוב לוודא שברור לכם מדוע הוא בחר את המערכת / התשתית עליו ייבנה האתר שלכם כדי שניתן יהיה לתחזק אותו בקלות לאחר השקת האתר ובנוסף הקפידו לקבל הדרכה מסודרת כדי שתוכלו לעדכן אותו בעצמכם.

מקדם אתרים

למקדם האתרים יש חשיבות רבה בכל הקשור למבנה תוכן האתר, תכנון היררכית המידע, באילו כותרות, מילות מפתח ותיאורים נכון יהיה להשתמש עבור כל עמוד ועמוד באתר וזאת לאחר שהוא עשה מחקר מקדים בהתבסס על התחום שלכם, ווליום החיפושים, המטרות העסקיות והדרך בא אתם מתכננים לקדם ולשווק את האתר .

מנהל האתר

כל אתר דורש מעקב ותחזוקה שוטפים.
מנהל/מתחזק האתר הוא זה שאחראי על שדרוגי מערכת, גיבויים, טיפול בקישורים שבורים, עדכוני תוכנה ושינויים.
ודאו שאתם ידועים היטב מי אחראי על כל דבר ותאמו ציפיות כדי שלא תופתעו בהמשך.

 

בואו ניתן לאתר שלכם לעבוד עבורכם

תשאירו פרטים ונדבר על זה!