גוגל לעסק שלי

מה זה "גוגל לעסק שלי" ולמה אני צריך אחד כזה?

זה לא סוד שבימים אלו גוגל היא הפלטפורמה הפופולרית ביותר מבין ערוצי השיווק השונים. לאור העובדה שהקדמה פרצה לחיינו בסערה, והביאה איתה בשורת האינטרנט ואינסוף המידע הזורם בו, רוב האנשים משתמשים בו כדי לאתר אחר שירותים או מוצרים שונים שנצרכים על ידם. אם נרד לרזולוציות קטנות יותר ונבחן את הדרכים השונות לקידום דרך גוגל, נראה כי אחת מהאפשרויות הטובות הן על ידי שימוש ב"גוגל העסק שלי".
"גוגל העסק שלי", או בשמו המקורי Google My Business (בקיצור GMB), הינו פלטפורמה של גוגל, הנועדה לתת מענה לעסקים מקומיים. אם בעבר הפלטפורמה הזו היוותה חלק מגוגל פלוס, כיום מדובר בשירות עצמאי לגמרי, שפתוח עבור כל מי שמחזיק בחשבון משלו בגוגל. במאמר הבא נסביר לכם כיצד תוכלו לקדם את העסק שלכם באמצעות שירותי "גוגל העסק שלי" ועל אופן השימוש בו.

גוגל לעסק שלי

הרשמה ל"גוגל העסק שלי" – מאיפה מתחילים?

כדי להתחיל בקידום דרך "גוגל העסק שלי", אתם צריכים קודם כל להירשם ולהעביר את פרטי העסק לאימות על ידי גוגל. התהליך קורה במספר שלבים:

  1. נכנסים לאתר של "גוגל העסק שלי" ולוחצים על המקש הכחול הבולט, עליו כתוב "אני רוצה להתחיל לנהל".
  2. ממלאים טופס הרשמה הכולל פרטים בסיסיים כמו שם בית העסק, כתובת, עיר, מיקוד, אתר אינטרנט טלפון וקטגוריה אליה העסק משתייך.
  3. כחלק ממילוי הפרטים ישנו סעיף שמופיע בתחתית הטופס, בו אתם צריכים לציין האם קיימת חנות פיזית לעסק או שמדובר בעסק נייד (למשל שירותי אינסטלציה, חשמל וכו' שמגיעים למבנה התקול). במקרה כזה אתם לא צריכים לציין את הכתובת שלכם, אלא רק את האזור בו אתם נותנים שירות. 

נקודה חשובה: מאחר ואין אפשרות של הוספת תיאור לעסק, והקטגוריות לא מתארות בצורה מדויקת את סוג השירות הניתן, כדאי לכתוב את מהות השירות כבר בכותרת. כמו כן, מומלץ מאוד לשלב מילות מפתח במלל שבכותרת, כך שהעסק שלכם יופיע בזמן חיפושים רלוונטיים. 

  1. מוסיפים תמונת פרופיל ותמונת נושא לעסק (לא חובה אך מומלץ בחום).
  2. בשלב זה אתם צריכים להמתין לקבלת קוד אימות מגוגל. לגוגל לוקח בממוצע 2-3 שבועות לשלוח את קוד האימות, להוציא מקרים בהם ישנו מידע לוקה בחסר או לא מהימן (למשל כתובת לא מדויקת וכו'). לעתים הוא יגיע כגלויה, אולם לעיתים זה גם יכול להישלח ב-SMS, שיחת טלפון או אימות אוטומטי אחר.
  3. לאחר שאתם מקבלים את קוד האימות, צריך להקיש אותו בכניסה לעמוד הפרופיל. תוך זמן קצר אתם כבר תימנו עם העסקים המופיעים בתוצאות החיפוש של גוגל, ותהפכו לעסק מן המניין המופיע בו. 

צריכים עזרה בפתיחה של "גוגל לעסק שלי"?

צרו איתי קשר ואשמח לעזור לכם.

בואו ניתן לאתר שלכם לעבוד עבורכם

תשאירו פרטים ונדבר על זה!