תעודת SSL

תעודת SSL – מי זה, מה זה ולמה זה חשוב לאתר שלכם?

לאחרונה אני נתקלתי בשאלה הזו מכמה וכמה לקוחות אז החלטתי לכתוב על זה כמה מילים בתקווה שיעזרו לכם להבין את הנושא קצת יותר טוב מבלי לחפור עמוק בפרטים טכניים שכנראה לא ממש מעניינים אתכם.

אז קדימה בואו נתחיל.

מה זה בעצם תעודת SSL

SSL הוא תקן אבטחת מידע המשמש להצפנת התקשורת בין הדפדפן שלכם לבין השרת של האתר. במילים אחרות, הוא מבטיח שהמידע שאתם משתפים באינטרנט יישאר חסוי ומוגן מפני גורמים חיצוניים שעשויים לנסות לגשת אליו.

למה זה חשוב להפעיל SSL באתר שלכם?

התשובה פשוטה: בגלל האבטחה. כשאתם מפעילים SSL, אתם מבטיחים שהמידע הרגיש שנשלח או מתקבל באתר שלכם יהיה מוצפן ומוגן. זה הכרחי במיוחד כאשר האתר שלכם הוא חנות וירטואלית, אתרי קורסים ואתרים עם טפסים שונים שבהם עושים שימוש במידע כמו פרטי אשראי, שמות משתמש וסיסמאות, או כל מידע אישי אחר. עם הצפנת SSL, אתם מונעים כניסה למידע על ידי אנשים שאינם מורשים ובמקביל מספקים אמינות לאתר שלכם בעיני המבקרים.

חשוב לדעת שקיימים סוגים שונים של תעודות SSL, כאשר הסוג הנפוץ ביותר הוא SSL/TLS (Transport Layer Security)תקן זה יופיע ברוב האתרים שאתם רואים(אייקון מנעול שחור בשורת הכתובת בדפדפן).

אני לא אכנס כאן לכל סוגי התעודות SSL  כי זה פוסט נוסף בפני עצמו, אבל כן חשוב לציין שיש תעודות SSL נוספות ברמות אבטחה גבוהות יותר שמיועדות לאתרים עם רגישות שמירת מידע גדולה יותר.

בנוסף חשוב לזכור שגוגל משתמשת באלגוריתמים מתקדמים כדי לסנן ולהציג את התוצאות הטובות ביותר עבור משתמשיה. ובשנים האחרונות, חשיבות ה-SSL עלתה משמעותית בעיני גוגל.

גוגל שמה דגש רב על אבטחת האתרים ומערכות המידע המקשרות אליה, מתוך רצון לשפר את חוויית המשתמשים ולהגביר את הבטחון שלהם.

גוגל מעניקה יתרון לאתרים המשתמשים ב-SSL.  בנוסף, חוסר ה-SSL יכול לגרום לאזהרות והתראות נוספות בדפדפנים, מה ששיגרום לנטישה כמעט מיידית של האתר שלכם במקרה כזה.

תעודת SSL מחירים

ועכשיו, בוא נדבר על העלויות. ניתן היום למצוא בשוק אפשרויות של התקנת תעודת SSL בחינם! חברות אחסון רבות מציעות תעודות SSL במחירים נמוכים או אף בחינם לקהל הרחב. כמובן, אם אתם מחזיקים באתר מסחרי גדול או אתר שמחזיק כמות גדולה של מידע רגיש, ייתכן שתרצו לשקול אפשרויות מתקדמות ושירותים בתשלום כדי לקבל אבטחת SSL עם יכולות מתקדמות יותר.

לסיכום, תעודת SSL היא כלי חשוב וקריטי לאתרים. היא מבטיחה שהמידע שאתם שולחים ומקבלים באינטרנט יישאר חסוי ומוגן. אז דאגו להתקין תעודת SSL באתר שלכם, כדי להבטיח אבטחה מיטבית עבור המבקרים שלכם.

בואו ניתן לאתר שלכם לעבוד עבורכם

תשאירו פרטים ונדבר על זה!