אפיון, מחקר ואסטרטגיה לאתר שלכם

אני לא יודע אם הייתם בצבא, אבל בטח ברור לכם שבשביל להגיע לנקודה מסוימת בשטח צריך מצפן ומפה. יותר מזה: צריך לדעת לאן רוצים להגיע, להכיר את תווי הקרקע, לבנות מסלול הליכה, להצטייד באוכל מים, ורק אז יוצאים לדרך ברורה ובטוחה. זה בדיוק מה שנעשה בתהליך האפיון שבו אנו מתחילים בהגדרות הכי בסיסיות ומגיעים עד לתוכנית עבודה שלמה ומוכנה ליישום.

זו גם הזדמנות להכיר אותי טוב יותר, את הרמה המקצועית, את דרך העבודה שלי ואת החיוך ששווה מיליונים 😊. באותו האופן אני אכיר אתכם ואדע לתת תובנות והמלצות, את התמונה המקצועית ואת הפתרונות להמשך. בכל מקרה, אחרי שנסיים תדעו בדיוק איפה אתם עומדים, לאן אתם רוצים להגיע ומה צריך בשביל להגיע לשם. את המידע הזה תוכלו לקחת ולחשוב איך ועם מי להתקדם לשלבים הבאים.

כפי שתראו מייד, מהלך האפיון מורכב מהרבה נושאים שצריך לתת עליהם את הדעת.

נתחיל באפיון האתר

הנה הנושאים המרכזיים שאותם נפתח:

  • רקע כללי – מתי הוקם העסק ומי אתם, אילו שירותים אתם מציעים, מה המודל העסקי, מה החזון שלכם, מהו המיתוג הקיים, איך נראה האתר הנוכחי (אם יש), וכן הלאה…
  • מטרות – למה אתם מקימים או משדרגים את האתר? מה רוצים שיקרה איתו? אולי אתם חולמים שיהיה לכם “אתר יפה ומרשים” אבל זו לא מטרה מדויקת ולפעמים אפילו לא רצויה. מה שנגבש זו מטרה ראשונית ומטרות משניות שאפשר להתקדם איתן, למשל אתר שמטרתו להביא X אנשים לפגישת ייעוץ מדי חודש או לגרום לכמה שיותר נרשמים לניוזלטר שלכם על מנת לשווק תוכן מכירתי בהמשך וכדומה .
  • פרופיל לקוח – לאור ההיכרות שלכם עם הלקוחות ניצור פרופיל של הלקוחות האידיאליים: מי הם, מה גילם ומינם, היכן הם נוהגים להסתובב, מה מעניין אותם ואילו בעיות משותפות יש להם שאתם יודעים לפתור? ומה נרצה שיקרה עם האנשים האלה כשהם מגיעים לאתר: ירכשו מנוי או מוצר, יורידו טופס, יירשמו לרשימת תפוצה, ירימו טלפון…
  • הצלחה – מה תהיה הצלחה של הפרויקט מבחינתכם, ושוב – “המון כסף” היא לא הגדרה מספיק ברורה. אנו נגדיר נתונים מדידים להצלחה של האתר, למשל עלייה של 20% שנתי במנויים, 10 אנשים שמגיעים מדי חודש לפגישת ייעוץ, וכדומה.
  • דפים – אילו עמודים נרצה שיהיו באתר שישרתנו את המטרות שהגדרנו בשלבים קודמים ומה הפונקציונאליות שלהם: דף ראשי ואודות, גלריות ובלוג, דפי שירותים, צור קשר וכיוצא בזאת.
  • עיצוב – איזו תחושה אתם רוצים שהאתר יעביר לגולשים – רצינות ומקצועית, בריאות והחיים הטובים, חופש וקלילות… האם יש דוגמאות לאתרים אחרים שראיתם ואהבתם? כמובן שניקח בחשבון את המיתוג העתידי/הקיים כדי שהאתר ישתלב בו באופן הרמוני.
  • תקציב – כמה אתם מוכנים לשים על הקמת/שדרוג האתר? ברור שהתקציב ישפיע על מה שתוכלו ליישם ומכאן על אסטרטגיית העבודה. אנו נתייחס לשאלת העלויות בטווח הקצר והארוך, וביחס לעמידה במטרות המכירה שהוגדרו.
  • מחקר מתחרים – מה עושים ברשת המתחרים שלכם? אילו עסקים או דמויות מובילים את התחום? מה מצליח להם ומה פחות? מה נותן לנו השראה ואיך מבדלים את העסק שלכם? כיצד נמנעים מטעויות שאחרים עשו? אילו הזדמנויות כדאי לנצל? יש פה הרבה מה ללמוד.

ממשיכים קדימה

התעייפתם קצת? אז לפני שנמשיך כדאי לזכור שהמידע שתקבלו ייתן לכם בסיס מצוין, והבנה לגבי האפשרויות והכיוונים שלכם ברשת. הבסיס הזה הוא נכס שעוד ילווה אתכם בהמשך בין אם תבחרו להמשיך איתי או עם אחרים, ובכל זמן שתחליטו לצאת לדרך.

עכשיו אנחנו מייצרים את מפת האתר: 

מפת אתר ראשונית – אני בונה לכם תרשים של אתר מלא על כל הדפים שלו עם התוכן שצריך להיות בכל עמוד – טפסים, מאמרים, תמונות, וידאו וכן הלאה. נכון שבשלב הזה מדובר רק בכיוון בסיסי שיכול להשתנות בהמשך, אבל הוא בהחלט נותן תשתית והבנה לגבי מבנה האתר הרצוי.

אסטרטגיית מסע לקוח – אני מגבש ומכין את “תוכנית מסע הלקוח” שלכם. זאת אומרת, מה קורה לו מרגע שהוא נתקל בכם לראשונה אונליין ועד לביצוע הפעולה אותה ההגדרנו כמטרה. למשל, לקוח מגיע למודעה בגוגל, עובר לדף נחיתה, מבצע הרשמה בטופס ומשאיר את הפרטים. אפשר לבנות את תוכנית המסע בדרכים שונות, כאשר הדגש הוא על חוויית משתמש כמה שיותר חלקה, הנעה לפעולה ושיפור ההמרות באתר.

האסטרטגיה – כפי שהבטחתי, אתם יוצאים מהתהליך עם תוכנית עבודה מגובשת ומוכנה ליישום. היא מגדירה באופן ברור את כל הדברים הבאים שכדאי לעשות ומתייחסת גם ללוחות הזמנים ולמסגרת התקציב. ברור שהתוכנית תשתנה עבור כל אחד מכם, למשל למי שיחליט ללכת על הקמת אתר חדש או שדרוג אתר קיים, מיניסייט, דפי נחיתה, חנות וירטואלית או אתר אוטוריטה שיווקי. עבור כל פלטפורמה רלוונטית התוכנית תגדיר את מכלול הפעולות הנדרשות: עיצוב וקופירייטינג, עמודים נדרשים, מדריכים חינמיים להורדה, אופטימיזציה למנועי החיפוש, ועוד הרשימה ארוכה.

כעת יש לכם את כל מה שצריך בשביל לצאת לדרך: הנקודה שבה אתם נמצאים והמקום שאליו אתם רוצים להגיע, היכרות מצוינת עם הסביבה ומפה שמגדירה את המסלול – צעד אחר צעד.

תזכרו שאתם לא לבד במסע: אני לוקח אתכם ביד ונותן מענה לכל שאלה והתלבטות בשלב האפיון.

אם תחליטו להמשיך איתי – נצעד ביחד עד ההגעה ליעד ועוד נמשיך להעלות את הרף.

בואו ניתן לאתר שלכם לעבוד עבורכם

תשאירו פרטים ונדבר על זה!