איך לבנות דף נחיתה ממיר ומוצלח עבור העסק שלך

כמה מילים על דפי נחיתה

אם אתם יודעים "בערך" מה זה דף נחיתה תנו לי לסדר לכם את הראש. מדובר בעמוד שבו גולשים "נוחתים" אחרי שהקליקו על קישור או מודעה, למשל מודעה בגוגל ממומן, באנר שפורסם באחד האתרים ברשת, קישור שנמצא בתוך כתבה בעיתון דיגיטלי (וואלה, YNET וכדומה). לדף הנחיתה יש מטרה אחת ברורה והיא להביא את הגולשים לביצוע פעולה אחת אותה הגדרנו מראש, כגון התקשרות טלפונית, השארת פרטים בטופס, הרשמה לרשימת תפוצה או הזמנת מוצר או שירות.

נכון, את כל ההנעות לפעולה ואת כל הכפתורים ניתן ורצוי לשלב גם באתר שלכם, אבל באתר יש הרבה מלל, הרבה שירותים/מוצרים ואלמנטים גרפיים שמצריכים התמצאות, סבלנות וניווט עד ההגעה למוצר המבוקש. מכיוון שמי שהגיע לדף הנחיתה כבר הביע התעניינות עקרונית (באמצעות הקלקה), לא היינו רוצים לפספס אותו בין תכנים רבים אלא לתת לו דחיפה מדויקת, ברורה ותמציתית אל הפעולה המבוקשת.

מה זה דף נחיתה מוצלח?

אתחיל שנייה מהסוף: אם אין לכם ניסיון ביצירת דפי נחיתה הייתי ממליץ לפחות בהתחלה להיעזר בתכנון, עיצוב ובניית אתרים מקצועי ולראות איך עושים את זה. יש כאן מידה מסוימת של אומנות מבחינה עיצובית, טקסטואלית ושיווקית, וצריך לחבר את הדף בצורה נכונה לקמפיין ולגולשים.

מצד שני, אפשר גם לבד. יש לא מעט תבניות די קלות לתפעול שיאפשרו לכם לשבץ את התכנים ולצאת לדרך. המטרה היא כמובן ליצור דף נחיתה שיש לו יחסי המרה כמה שיותר טובים. במילים פשוטות: אתם רוצים שכמה שיותר גולשים שנוחתים בדף יבצעו את הפעולה הרצויה.

הנה מה שצריך להיות בדף נחיתה מוצלח וממיר:

  • התאמה למובייל – רוב הגולשים בישראל נמצאים במכשירים ניידים, הרבה יותר מאשר במחשבים. מדובר ברוב הקהל הפוטנציאלי, ובוודאי גם הקהל שלכם. נסו לחפש לקוח שלכם שלא גולש במובייל….
  • כותרת ברורה ומסקרנת – הכותרת היא קצת פרדוקסאלית. מצד אחד היא חייבת להיות קצרה ולא מתוסבכת ומצד שני היא צריכה להבהיר לאן הגולש הגיע, מה מציעים לו ולמה שווה לו להתעניין ולהמשיך לקרוא.
  • כל האלמנטים של דף הנחיתה צריכים להיבנות לאור היכרות מעולה עם הקהל שאליו אתם פונים (צעיר או מבוגר, נשואות או רווקים, תושבי המרכז או אולי הצפון או אולי בכלל זה לא משנה…). רק מכאן אפשר לגזור את הטקסטים והעיצובים שמתאימים.
  • עיצוב מצוין – בין אם מדובר בצבעוניות, בכפתורים, בסרטון או בתמונה – הויז'ואל צריך להיות אטרקטיבי מאוד. שוב, צריך ליצור שילוב אידיאלי בין עמוד מסוגנן בטוב טעם ומושך, ובין פשטות שאינה מעמיסה בפרטים ומעייפת. כך גם תקבלו דף שנטען מהר ואנשים לא יתרגזו.
  • חייבים להיות ממוקדים – אל תתחילו לבלבל את גולשים עם כל מיני אופציות לפעולה, כל מיני שירותים, שיעורי ניסיון ומבצעים שלכם. את מגוון האפשרויות אפשר לראות באתר, אבל כרגע אתם רוצים להיות ממוקדים על פעולה ומוצר או שירות ספציפי.
  • באותו אופן, אל תוסיפו קישורים לכל מיני עמודים באתר. הכוונה היא להשאיר ככל הניתן את הגולשים בדף ושיבצעו את הפעולה הרצויה בלי שיעזבו למקום אחר. מאותה סיבה גם לא משלבים תפריטים, אלא אם מדובר בדף נחיתה ארוך ונגלל ואז התפריט פשוט יוביל למקטעים ספציפיים בדף עצמו.
  • אם אתם משלבים המלצות בדף הנחיתה (בהחלט כדאי לעשות זאת), הקפידו שהן יהיו של לקוחות אמיתיים ולא המלצה שמי שקורא אותה מבין מייד שהיא "גנרית" ומומצאת. זה רק מוריד.
  • הטקסט של דף הנחיתה חייב להיות רהוט, מעניין ומוביל כל העת לפעולה המבוקשת. הוא יכול להיות קצר וממוקד אך גם ארוך יחסית על פני דף נגלל, רק הקפידו כל הזמן שיהיה מותח ומפתה להמשיך לקרוא.
  • השתדלו להשתמש בכותרות ובקריאות לפעולה שבהן הגולש הוא סובייקט פעיל – הזמינו אותו להחליט ולעשות בעצמו למען עצמו.
  • הקפידו שכפתור הקריאה לפעולה שעליו לוחצים כדי לבצע הרשמה ולהצטרף (למשל לאימון ניסיון, שיעור ניסון, פגישת הכירות), יהיה בולט וברור בגודלו ובצבעו, ולא ייעלם בתוך שאר התכנים של דף הנחיתה.

ולבסוף, היעזרו בכלים של גוגל כדי להיות עם אצבע על הדופק ולשפר את ביצועי דף הנחיתה שיצרתם.

בואו ניתן לאתר שלכם לעבוד עבורכם

תשאירו פרטים ונדבר על זה!